Yaz Kursları 2018

Xəzər Universiteti

Mühəndislik və Tətbiqi Elmlər Fakultəsi

Yaz 2018



ENGL 101 English Foundation 1 4 Nahidə Quliyeva /Sevinc Isgəndərova İngilis
ENGL 102 English Foundation 2 A 4 Adilə Abdullayeva İngilis
ENGL 102 English Foundation 2 B 4 Əzizə Zülfiqarova İngilis
ENGL 102 English Foundation 2 C 4 Könül Hüseynova İngilis
ENGL 102 English Foundation 2 D  4 Nahidə Quliyeva İngilis
ENGL 216 ESP (Civil-Petroleum) 3 Adilə Abdullayeva İngilis
CIV 215 Engineering Drawing  3 Zümrüd Abdulova İngilis
GEOL 203 General Geology  3 Gəşəm Zeynalov İngilis
PETE 318 Well completion    3 Samir Vəliyev İngilis
PETE 323 Petroleum Reservoir Engineering 3 Masoud Mehrizadeh İngilis
PETE 311 Reservoir Petrophysics 3 Elşən Əliyev İngilis
PETE 451 Petroleum Engineering Design  3 Masoud Mehrizadeh İngilis
PETE 421 Petroleum Economics 3 Araz Əsədov İngilis
PETE 423 Petroleum Production Engineering  2       3 Şəhriyar  Alxaslı İngilis
ENGR 303 Introduction to Fluid Mechanics  3 Masoud Mehrizadeh İngilis
PETE 542 Advanced Petroleum Reservoir Engineering  4 Tahir Məmmədov İngilis
PETE 509 Advanced Petroleum Production Technology  4 Tahir Məmmədov İngilis
PETE 570 Design and Development of Oil and Gas fields  4 Ehsan Jafari Dastgerdi İngilis
PETE 565 Petroleum Reservoir Management and Evaluation  4 Ehsan Jafari Dastgerdi
İngilis
PHSC111 Physic 1                                                                              3 Sevda Qəribova İngilis
PHSC112 Physic 2                                                                                   3 Fəxrəndə Əlimərdanova İngilis
EENG245 Basic Electronics                                                                    4 Səbuhi Qəniyev İngilis
ETR237 Communications Systems                                             3 Fəridə Tatardar İngilis
ETR234 Analog and Digital Electronics                                        3 Şahmərdan Əmirov İngilis
ETR270 Electrical Measurements and Methods              3 Nuru Səfərov İngilis
ETR482 Electronics Systems and Technologies                 3 Səbühi Qəniyev İngilis
ETR476 Radio Transmitting and Antenna Devices                  3 Şahmərdan Əmirov İngilis
ETR487 Electric Communication Theory                             3 Sevda Qəribova İngilis
ETR416 Power Conversion                                                    3 Sevda Qəribova İngilis
BME447 Automatic Adjustment in Biotechnological Systems 3 Fəridə Tatardar İngilis
BME346 Biomedical Instruments                          3 Zaur Kərimov İngilis
BME255 Biomedical Materials                    2 Zaur Kərimov İngilis
BME489 Medical Informatics                         3 Nuru Səfərov İngilis
 BME235 Technical equipment Biomedical systems  4 Nuru Səfərov İngilis
MATH 101 Calculus-1  3 Cavanşir Əzizov İngilis
MATH 102 Calculus_II 3 Lalə Atəmova İngilis
MATH 310 Applied Differential Equations 3 Elvin Əzizbəyov İngilis
MATH 340 Applied Statistical Analysis 3 Vüsal Məmmədrzayev İngilis
MATH 231 Applied Linear Algebra 3 Əli Hüseynli İngilis
MATH 330 Numerical Analysis 3 Elvin Əzizbəyov İngilis
CMS 115 Computer Application in Engineering(iraqlı tələbələr) 3 Mehdi Kiyasatfar İngilis
CMS 115 Computer Application in Engineering 3 Mehdi Kiyasatfar İngilis
CMS 140 Fundamentals of Computer Programming 3 Rəşad Xalıqov İngilis
CMS 215 Data Structures 3 Seyed Amir Siahposha İngilis
CMS 240 Computer Organization 3 Ibadat Mammadov İngilis
CMS 220 Web Programming 1 3 Məhəmməd Şərifov İngilis
CMS 250 Web Programming 2 3 Məhəmməd Şərifov İngilis
CMS 362 Operating Systems 3 Abdul Salam İngilis
CMS 360 Operations Research 3 Faculty İngilis
CMS 425 Soft Computing 3 Leyla Muradxanlı İngilis
CMS 430 Software Engineering (CE) 3 Seyed Amir Siahposha İngilis
CMS 451 Information Security (CE) 3 Üzeyir Qafarlı İngilis
CMS 370 Introduction to Theory of Computation 3 Seyed Amir Siahposha İngilis
CMS 455 Introduction to Compilers  3 Faculty İngilis
CMS 410 Cisco Certificate Network Administrator 1 3 Asim Namazov İngilis
CMS 545 Computer Graphics (CS) 4 Seyed Amir Siahposha İngilis
CMS 555 Programming Languages (Application Development) 4 Faculty İngilis
CMS 560 Machine Learning 4 Leyla Muradxanlı İngilis
CMS 570 Wireless Communication 4 Abdul Salam İngilis
CMS 580 Embedded Systems 4 Nicat İbrahimov  İngilis
CMS 590 VLSI Circuits and System Design 4 Fərman Məmmədov İngilis
CMS 595 Internet Architecture 4 Abdul Salam İngilis
CIV 303 Strength of Materials I 3 Mirsadegh Seyyedzavvar İngilis
ME 262 Dynamics 3 Mehdi Kiyasatfarİngilis
ME 351 Material Science 3 Mirsadegh Seyyedzavvar İngilis
ME 363 Manufacturing Technologies 3 Mirsadegh Seyyedzavvar İngilis
ME 361 Machine Elements I 3 Zahid Nəbiyev İngilis
CIV 420  Strength of Materials II 3 Mirsadegh Seyyedzavvar İngilis
CHEM111 Chemistry I 3 Ehsan Jafari Dastgerdi İngilis
CHEM112 Chemistry II  3 Jestin Mundumpal İngilis
CHE 252 Materials and Energy Balance 3  Rəsul Muradi İngilis
CHE 352 Mass Transfer 3  Rəsul Muradi İngilis
ENGR 354 Thermodynamics II 2  Rəsul Muradi İngilis
CHE 410 Alternative Fuel Technology 3 Kənan Şıxəliyev İngilis
CHEM 460 Modeling and Simulations of Processes 3 Kənan Şıxəliyev İngilis
ENV 305 HSE 3 Tural Məhərrəmov İngilis
CHE 403 Unit Operation II 3 Kənan Şıxəliyev İngilis
CHE 480 Refinery and Petrochemical Products 2 Adil Abbasov İngilis
CHE 290 General Chemical Technology 2 Jestin Mundumpal İngilis
CHEM 113 Analitical Chemistry 2 Jestin Mundumpal İngilis
CHEM 201 Organic Chemistry 3 Jestin Mundumpal İngilis
EENG 205 Engineering mechanics  3 Mehdi Kiyasatfar İngilis
CIV 202 Surveying 3 Ali Atefi İngilis
CIV 244 Materials of Construction 3 Səbirə Zeynalova İngilis
CIV 363 Soil Mechanics 3 Rəşad Nurəliyev İngilis
CIV 370 Basics of Metrology 3 Faculty İngilis
CIV 384 Structural Analysis 3 Ali Atefi İngilis
CIV 382 Reinforced Concrete Fundamentals -2 3 Ali Atefi İngilis
CIV 320 Steel Structure 4 Ali Atefi İngilis
CIV 472 Hydraulic Structres 3 Mehdi Kiyasatfar İngilis
AZH 150 Azerbaijan History A 3 Zəhra İslamova Azərb
AZH 150 Azerbaijan History B 3 Zəhra İslamova Azərb
AZH 150 Azerbaijan History C 3 Roza Arazova Rus
MED 315 Life Science 3 Pərvanə Baxşəliyeva Azərb
AZC201g Azerbaijan Culture (Chorus) 2 Məhsəti Cabbarova Azərb
AZC201b Azerbaijan Culture Dance (girls) 2 Səbinə Minasazova Azərb
AZC201b Azerbaijan Culture Dance (boys) 2  Telman Aliyev Azərb
AZC201c Azerbaijan Culture (Carpet weaving) 2 Afag Karimova Azərb
LAW 408 Labor Law 3 Leyla Mammadova Azərb
KOR202 Korean Language 2 3 Könül Kamilzadə Korean
ECON101 Introduction to economics 3 Könül Nuriyeva Azərb
AZLL 103 Azerbaijani Language 3 Vəfa Aslanova Azərb
PHIL 319 Ethics  3 Mail Yaqub Azərb

Dekan: Dr. Hassan Niknafs