Departament, institut və mərkəz rəhbərləri

Akademik departmentlər

Azərbaycan dili və ədəbiyyatı – Vurgun Əyyub, Fəlsəfə doktoru,  dosent, müdir, veyyub@khazar.org

Bioloji elmlər – İradə Xəlilova, Fəlsəfə doktoru, müdir,  ikhalilova@khazar.

Kimya - Vakant

İnşaat mühəndisliyi – Rasim Bayramlı, Fəlsəfə doktoru, dosent,  müdir, r.bayramli@yandex.ru 

Kompüter elmləri - Vakant

Şərq dilləri və dinşünaslıq – Elnurə Əzizova, Fəlsəfə doktoru, müdir,    eazizova@khazar.org

İqtisadiyyat və menecment – Ceyhun Məmmədov, Fəlsəfə doktoru, dosent, koordinator, Jmammadov@khazar.org 

Təhsil - Vakant

Elektronika , telekommunikasiya və radio mühəndisliyi – Nuru Səfərov,  Fəlsəfə doktoru, müdir, Safarov@khazar.org 

İngilis dili və ədəbiyyatı - Daniel Paul,  Fəlsəfə doktoru, müdir,  Dpaul@khazar.org

Coğrafiya və ətraf mühit – Rövşən Abbasov,  Fəlsəfə doktoru, müdir, rabbasov@khazar.org

Tarix və arxeologiya – Roza Arazova,  Fəlsəfə doktoru, dosent, müdir,  rarazova@khazar.org  

Jurnalistika – Cabir Məmmədli, MS, koordinator, cmammadli@khazar.org

Hüquq – Cabir Xəlılov, Fəlsəfə doktoru,  dosent, müdir,  Cxalilov@khazar.org

Riyaziyyat – Əli Hüseynli (Riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru), Riyaziyyat Departamentinin müdiri, Doktorantura - AMEA, Riyaziyyat və Mexanika İnstitutu; Magistratura - BDU, mexanika-riyaziyyat fakültəsi

Müasir dillər və müqayisəli ədəbiyyat – Günel Məmmədova,  MS,  koordinator,  g.une.l@hotmail.com

Musiqi və incəsənət – Zülfiyyə Sadıxova, MS, koordinator,  zsadigova@khazar.org

Neft mühəndisliyi –Qəşəm Zeynalov, Fəlsəfə doktoru, müdir,  Gzeynalov@khazar.org

Fəlsəfə və sosiologiya – Mail Yaqubov, Fəlsəfə doktoru, müdir,  myagubov@khazar.org

Siyasi elmlər və beynəlxalq münasibətlər – Muxtar Hacızadə, Fəlsəfə doktoru, müdir,  mhajizada@khazar.org

Psixologiya – Ülkər İsayeva, MS, koordinator, uisayeva@khazar.org 

İnstitut və Mərkəzlər

Təhsil siyasəti institutu – Hamlet İsaxanlı, Elmlər doktoru, professor, hamlet@khazar.org       

Elm və sənət məclisi - Hamlet İsaxanlı, Elmlər doktoru, professor, hamlet@khazar.org  

Tərcümə araşdırmaları mərkəzi – Camal Mustafayev, Elmlər doktoru, professor, direktor

Avrasiya hasilat sənayesi bilik mərkəzi – İnqlab Əhmədov, Elmlər doktoru, professor, director, Inglab@khazar.org  

İnstitusional araşdırmalar mərkəzi – Rafiq Əhmədov, Fəlsəfə doktoru, dosent, director, rahmadov@khazar.org      

Hüquq tədris mərkəzi – Cabir Xəlilov, Fəlsəfə doktoru, dosent, director, Cxalilov@khazar.org      

Qafqaz resursları tədqiqat mərkəzi – Ceyhun Məmmədov, Fəlsəfə doktoru, dosent, director, Jmammadov@khazar.org    

İnkişaf mərkəzi – Raziyə İsayeva, MS, direktor, Risayeva@khazar.org      

Lüğət və ensiklopediya mərkəzi – Zamirə Vəliyeva, MS, koordinator, Zveliyeva@khazar.org

Kitabxana-informasiya mərkəzi – Gulşən Mehdiyeva, MS, direktor, Gmehdiyeva@khazar.org  

Media resursları mərkəzi - Natella Barkaya, MS, direktor, media-center@khazar.org      

Psixoloji məsləhət və psixoterapiya mərkəzi – Ülkər İsayeva, MS, direktor, uisayeva@khazar.org

Keyfiyyətin təminatı mərkəzi - Lyudmila Sotova, MS, direktor, lsotova@khazar.org 

Layihələrin idarəolunması mərkəzi – Nərmin Şirinova, MS, layihə meneceri, spminfo@khazar.org

Peşə mərkəzi – Ülviyyə Hüseynova, direktor, Uhuseynova@khazar.org      

İnternet təhsil mərkəzi – Məhəmməd Şərifov (Ph.D.), İnternet İnstitutunun rəhbəri, Kompüter Elmləri Departamentinin müəllimi.

Miqrasiya araşdırmaları mərkəzi - Rima Məmmədova, MS, koordinator, rmammadova@khazar.org    

Xəzər TV - Alik Əlioğlu, BS, koordinator, Aalioglu@khazar.org 

Radio Xəzər - Alik Əlioğlu, BS, koordinator, Aalioglu@khazar.org 

Elektron media mərkəzi (Xəzər TV, Radio Khazar) - Alik Əlioğlu, BS, koordinator, Aalioglu@khazar.

Inzibati ofislər

İnsan resursları departamenti – Ülkər Isayeva, MS, direktor, uisayeva@khazar.org

İctimaiyyətlə əlaqələr və media şöbəsi – Əlövsət Əmirbəyli, MS, direktor,, aamirbeylı@khazar.org

Qeydiyyat və informasiya şöbəsi – Ceyhun Isayev, BBA, müdir, Iceyhun@khazar.org

Tələbə qəbul və məlumat şöbəsi – Lamiyə Namazova, MBA,  müdir, lnamazova@khazar.org

Kadrlar şöbəsi – Aybəniz Namazova, BBA, koordinator, anamazova@khazar.org

Maliyyə şöbəsi - Naği Bayramlı, MBA, direktor, nbayramli@khazar.org

Mühasibatlıq  - Kərim Kərimov, MS, baş mühasib, kkerimov@khazar.org

İnzibati şöbə - Faig Məmmədov, MS, koordinator, fmammadov@khazar.org

İnformasiya texnologiyaları şöbəsi – Fərid Musayev, MS, müdir, fmusayev@khazar.org

Informasiya  sistemləri şöbəsi – Rəşad Xəlilov, MS, müdir, rkhaligov@khazar.org

Satınalma şöbəsi - Agşin Vəliyəv, MS, menecer, aveliyev@khazar.org

Təmir-tikinti şöbəsi - Şahin Isayev, MS, menecer, shisayev@khazar.org

Təsərrüfat şöbəsi – Məleykə Hüseynova , MS, menecer, mhuseynova@khazar.org

Nəşriyyat - Zakir Yusifoglu, MS, direktor, zyusifoglu@khazar.org

Mətbəə - Rüfət Isayev, MS, direktor, risayev@khazar.org

Yeməkxana - Alkon Əlizadə, MS, müdir, aalizada@khazar.org

Tibbi yardım mərkəzi - Leyla Cəmilzadə, MD, baş həkim, Lcemilzade@khazar.org

Psixoloji məsləhət və psixoterapiya mərkəzi – Ülkər İsayeva, MS, direktor, uisayeva@khazar.org

İnkişaf mərkəzi – Raziyə İsayeva, MS, direktor, Risayeva@khazar.org

İnstitusional araşdırmalar mərkəzi – Rafiq Əhmədov, Fəlsəfə doktoru, dosent, director, rahmadov@khazar.org

Media resursları mərkəzi - Natella Barkaya, MS, direktor, media-center@khazar.org

İnternet təhsil mərkəzi – Məhəmməd Şərifov (Ph.D.), İnternet İnstitutunun rəhbəri, Kompüter Elmləri Departamentinin müəllimi.    

Peşə mərkəzi – Ülviyyə Hüseynova, direktor, Uhuseynova@khazar.org    

Kitabxana-informasiya mərkəzi – Gulşən Mehdiyeva, MS, direktor, Gmehdiyeva@khazar.org